WordPress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri

WordPress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri

WordPress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri ile Adsense yerleşiminin, seçiminin nasıl olması gerektiğine dair hazırladığım bu makale içerisinde sitenizden elde ettiğiniz gelirleri arttırmanız mümkün.

Google Adsense gelirinizi yüksek tutmanın en iyi yolu çeşitli alternatifler ve farklı konumlar deneyerek yenilemektir. Web sitenizden, dijital ürünler satmak, farklı firma reklamları koymak gibi işlemlerden para kazanabilirsiniz.

İş para kazanma konusuna gelince en zahmetsiz ve risksiz ( sitenizin içeriğine göre ) durum Google Adsense gibi firmaların reklamlarının yerleşimlerinden dolayı aldığı tıklama yada gösterimlere istinaden kazanılan paralardır.

WordPress Sitenizden Para Kazanmanın Anahtarı

Sitesinden para kazanmak isteyen birçok kişi için, ilk tercihi mantıklı bir seçim olan Google AdSense’dir. Google araçları, web sitelerinin aramada bulunmasına yardımcı olan ve daha sonra kullanıcıların kendilerine gelen trafikte neler olup bittiğini belirlemelerine yardımcı olan önemli bir kaynaktır. Bununla birlikte, AdSense her zaman herkes için en iyi reklam oluşturma aracı olmayabilir.

 

İlgini Çekebilir

WordPress için en iyi 5 ürün inceleme ve değerlendirme eklentisi

 

Yeni başlayanlar ya da içeriğine güvenenler için, adı sanı belli olmayan firmalar yerine Google Adsense kullanmak oldukça mantıklıdır. Ayrıca, sitenizde reklam yayınlamak isteyen sponsorlara, ortaklara ve diğer kullanıcılara aktif olarak reklam alanı satmayı tercih edebilirsiniz. Veya kendi reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Kaynak reklamların nereden alınacağına karar vermenin yanı sıra, bir seçenek belirlerken bir takım diğer hususlar da vardır.

Yerleşim Alanı

WordPress sitenizde reklamları nereye eklemek istiyorsunuz?

  • Üst kısım (header)
  • Alt kısım (footer)
  • Blog içeriğinizden önce yada sonra
  • Blog yazılarınız içerisinde
  • Kenar çubuğunda (sidebar)
  • Herhangi bir bileşen (widget) alanında
Boyut Ve Şekil

Reklamların her zaman kenar çubuğuna sıkışmış küçük bir kutu olması gerekmez. Kullandığınız araca bağlı olarak, sitenizde ayrılan alan için anlamlı oldukları sürece seçebileceğiniz boyutlar, şekiller ve yönlendirmeler (yatay ve dikey) bulunur.

Burada hatırlanması gereken önemli bir nokta, üçüncü taraf reklamları tasarlamaktan sorumlu olmadığınız halde, reklamların hangi parametrelere uyacağını seçmek için zaman ayırmanız gerektiğidir. Sitenizin tasarımında çok uğraştığınızı düşünürsek bu emeğin kötü görüntülü bir reklam ile heba olmasını istemeyiz öyle değil mi?

Reklam İçeriği

Reklam türü ve içeriği olarak sunulan genellikle üç seçenek vardır: metin reklamlar, görüntülü (resim) reklamlar ve zengin medya reklamları (video)

Mobil Uyumlu Reklam Türleri

Bu özellik olmazsa olmazdır hatta zorunluluktur. WordPress sitenize reklamlar eklemek için kullandığınız araç, mobil uyumluluk sağlamıyorsa, kullanmayın veya bu reklamları mobil ziyaretçiler için gizleyin.

Hedef Kitle

Bazılarınız için, sadece bir eklenti kurup herhangi bir ayar yapmadan bırakmak belki daha kolay geleiblir. Ancak, her bir gösterim (görüntüleme) veya tıklama ile gelen geliri gördüğünüzde, özel hedefleme ayarlarını kullanmak akıllıca olacaktır. Ziyaretçilere konumlarına göre belirli reklamlar sunmak için coğrafi hedefleme gibi şeyleri kullanabilirsiniz veya sonuçları en üst düzeye çıkarmak için demografik bilgilerle ilgili ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Analytics

Detaylı istatistikler için reklam yayınlama sisteminizi kontrol edebilirsiniz. Google Adsense bu konuda oldukça detaylı araçlar ve bilgiler sunmaktadır. Google, yerinde reklam yerleşiminizi ve kullanımınızı optimize etmek için analitik kullanmanın önemi konusunda aşağıdaki videoyu tüm Adsense kullanıcılarının izlemesini tavsiye ediyor.

A/B Testi İle Kontrol

En iyi performans için reklamların sitenizde olması gerektiğini bulmak biraz zaman alabilir. İçeriğinize erişmeye çalışan insanları reklamlarla rahatsız etmemelisiniz ya da daha da kötüsü, sitenizi boğan aşırı abartılı reklamlar kullanmamalısınız.

A / B testi, hangi reklam boyutlarının, konumlarının veya içeriğin ziyaretçinin davranışına dayalı olarak görüntülenmesi konusunda daha fazla kontrol sahibi olmak istediğinizde size oldukça fayda sağlayacaktır.

WordPress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri nelerdir?

WordPress sitenizde hızlı bir şekilde reklam almak için gidebileceğiniz çeşitli yollar vardır. AdSense bunlardan biridir. Üçüncü taraflara reklam alanı satmak da başka bir yoldur. AdSense kodunu manuel olarak WordPress’e ekleyebilir veya bir eklenti kullanabilirsiniz. Eğer riske girmem zaten hali hazırda bu işi yapan eklentiler var diyorsanız da aşağıdaki liste size çok fayda sğalayacaktır.

Ad Inserter WordPress Eklentisi

WordPress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri içerisinde benim favorim olan bir eklentidir. Seçeneklerle dolu bir eklenti arıyorsanız, Ad Inserter tam size göre. Kullanıcılara reklamlar için farklı yerleşim seçenekleri sunmanın yanı sıra, bu eklenti bunları nasıl ekleyeceğiniz konusunda bir takım kılavuzlar sunuyor. Widget reklam desteği, kısakod desteği ve php kod desteği gibi birçok özelliği bulunmaktadır.

Adsense WordPress Eklentisi

Wordpress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri adsense wordpress

Adsense WordPress eklentisi , yalnızca Google AdSense reklamları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyenler için uygundur. İçeriğinizin çevresinde reklam yerleşimini seçebilir, duyarlı reklam düzenlerini kullanabilir ve ayrıca reklamları devre dışı bırakmak istediğiniz cihazları seçebilirsiniz.

Advanced Ads WordPress Eklentisi

Wordpress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri advanced ads

Advanced Ads eklentisi, yalnızca AdSense, Amazon, DoubleClick ve diğer platformlardan üçüncü taraf reklamları ekleme işlemini kolaylaştırmayı değil, aynı zamanda premium reklam eklentilerine rakip olabilecek yeterli özelleştirme özelliklerini de içeriyor. Reklamları herhangi bir sayfaya, ya da istediğiniz bir sayfada hemen hemen her yere yerleştirebilirsiniz. Reklamları belirli sayfalarda veya diğer koşullara bağlı olarak da devre dışı bırakabilirsiniz.

Wp Simple Adsense Insertion Eklentisi

Wordpress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri wp simple adsense

Wp Simple Adsense Insertion eklentisi , bu listedeki tüm reklam eklentisi çözümlerinin en basiti olduğunu söylemek zorundayım. Sadece Google Adsense ile çalışır ve sitenize bir php kod ya da kısa kod kullanarak ekleyebilirsiniz.

Adsense Speed Sense WordPress eklentisi

Wordpress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri adsense speed

AdSense Speed Sense eklentisi, blogunuza Google Adsense reklamları eklemek için daha hızlı bir yol sunar. Standart, mobil, responsive ve AMP sayfalarını desteklemektedir.Özelleştirilebilir seçenekler sunmasının yanısıra genel olarak, bir yazı içerisine rastgele Adsense’yi yerleştirebilir, Adsense’i optimize etmenin yanı sıra çeşitli reklam biçimlerini ve yerleşimlerini deneyebilirsiniz.

Easy Adsense WordPress Eklentisi

Wordpress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri easy adsense

Blogunuza AdSense reklamları yerleştirmek için WordPress eklentisi arıyorsanız, Easy Adsense doğru seçim olabilir. WordPress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri içerisinde Easy Adsense, AdSense reklamlarını ve diğer reklamları WordPress’e enjekte eden en iyi Google AdSense eklentisidir. WordPress için kolay AdSense reklam yöneticisi, bloğunuz için AMP’ye hazır bir reklam yönetimi çözümüdür. Dışardaki diğer eklentilerden farklı olarak, kullandığınız reklamların anında önizlenmesini sağlamak için WordPress özelleştiricisine entegre olur.

Listeye dahil etmediğim diğer Adsense eklentileri için buraya bakabilirsiniz.

Son Söz

Ad Inserter eklentisi çok yönlü seçenekleriyle benim favori eklentimdir. Listede yer almayan eklentiler de bulunmaktadır. Özellikle ücretli olan eklentileri listeye dahil etmedim.

Kaynak: WordPress için en iyi Google Adsense yerleşim eklentileri