Yeni Xbox : Xbox One Ortaya Çıktı

Bildiğiniz üzere Microsoft firması 21 Mayıs tarihinde yeni nesil Xbox oyun konsolunu tanıtacağını duyurmuştu ve 21 Mayıs dün geride kaldı. Tabii ki de Microsoft düzenlediği lansmanda yeni nesil oyun konsolunu tanıttı. Microsoft’un yeni nesil oyun konsolunun isimi beklenilenin aksine “Xbox One” oldu.  Oyun dünyasını yakından takip edenlerin bileceği üzere yeni nesil Xbox konsolunun adının Xbox 720 olması bekleniyordu. Ancak Microsoft beklenmeyen bir hamle yaparak yeni nesil oyun konsolunun adını Xbox One yaptı. Xbox One’ın adı ise “All in One” sloganından geliyor.  Lafı fazla uzatmadan yeni nesil oyun konsolu Xbox One hakkında bazı bilgileri verelim,

Xbox One Özellikleri

microsoft-xbox-one

– Xbox One konsolunu kullanabilmeniz için ne yazık ki internete bağlı olmanız gerekecek. Örneğin Xbox One konsolunu yazlığınıza götürdünüz ancak burada internet yoksa. Konsol çalışmayacak.  Genellikle ev konsolunu kullanan çoğu kişinin interneti olsa da bu gibi durumlarda kullanıcı zor duruma düşebiliyor.

– Xbox360′ın slim kasa ve normal kasasında bulunan hard diski çok kolay bir şekilde değiştirebiliyor ve daha yüksek bir hard disk ile değiştirebiliyoruz. Ancak ne yazık ki bu Xbox One konsolunda olmayacak. Xbox One konsolu içerisinde yer alan 500 GB’lık hard diski hiç bir türlü değiştiremeyeceğiz. Ancak merak etmeyin bu konu ile ilgili olarak iyi haberlerimizde var. Xbox One konsolunda bulunan USB 3.0 soketlerine harici hard diskinizi bağlayabileceksiniz ve bu harici diske istediğiniz dosyaları atabilecek veya yükleyebileceksiniz.

– Xbox One konsolu içerisinde pek çok TV kanalı bulunacak ve internet üzerinden pek çok film satın alabileceksiniz. Microsoft bunu ile birlikte Xbox One konsolunun sadece oyun konsolu olmadığını göstermek niyetinde.

Xbox One konsolu kinect aleti olmadan çalışmayacak. Yazımızın en başında da bahsettiğimiz gibi Xbox One’ın adı “All in One” yani hepsi bir arada kelimesinden geliyor. Xbox One konsolu içeriğinde kinect aletide olacak  ve konsolun içeriğinde  yer alan tüm aletler çalışmadan konsol açılmayacak.

-Xbox One konsolu ile birlikte ikinci el oyunlar çalıştırılmayacak. Daha öncesinde de bahsettiğimiz gibi Xbox One konsolunu kullanabilmek içini internete bağlı olmanız gerekiyor. Xbox One içerisinde yer alan oyunları oynamak içinde satın aldığınız oyunları kayıt ettirmeniz gerekmekte ve bir defa bir hesaba tanıtılan oyun diğer bir kullanıcı tarafından kullanılamayacak. Bu sayede ikinci el oyunları Xbox One üzerinde kullanmak mümkün olmayacak.

Xbox One Tanıtım Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir