Android Ekran Kaydı Uygulaması (Profesyonel)

Android telefonlar da birçok ekran kayıt uygulaması bulunuyor. Fakat bu uygulamaların çoğunluğu kayıt esnasında telefonumuz dan fazla ram, cpu harcadığı için donma ve çökme sorunlarına neden oluyor.

Ancak bildiğiniz gibi android işletim sistemleri açık kaynaklı (herkes tarafından geliştirilebilir) olduğu için sorunların hangi neden den kaynaklandığını bulmak da çocuk işi oluyor.

Tabi bu biraz da uygulama geliştiricilerin profesyonelliğine dayalı bir konudur.

Paylaşacağım android de ekran kaydı uygulaması tamamen profesyonelce hazırlanmış ve her cihazda donma, çökme gibi sorunlar yaratmadan kolaylıkla kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Ekran kayıt uygulamamızın adı: AZ Screen Recorder

Ekstra olarak bahsettiğimiz ekran kayıt uygulamasının bi kaç özelliğide dikkat çekiyor.

Nedir bu özellikler diyecek olursanız;

  • Kaydettiğiniz ekran kaydı videosuna yazı ekleyebilme
  • Aynı şekilde emoji ekleyebilme
  • Çektiğiniz ekran kaydı videosunu kırpma
  • Arkaplana müzik ekleyebilme
  • Ve basit bir özellik olarak da kaydettiğiniz videoların ekran görüntüsünü yakalama (bu basit bir özelliği ama yinede eksiksiz  yazmak istedim)

Özellikler yalnızca bunlar ile bitmiyor. Videoyu gif formatına çevirme ve kesme gibi 2 özelliği daha var ancak bu özelliği kullanabilmeniz için ücret ödemeniz gerekir. Ancak bunlar çok da gerekli özellikler değil. İşimize yarayacak özellikler ücretsiz olurken, işe yaramaz özellikler ise ücretli. Sanırım uygulama geliştiriciler farklı bir strateji içerisindeler. Her neyse bu bizi ilgilendirmez, bizi ilgilendiren kısım uygulamanın kullanıcı dostu ve oldukça işe yarar olmasıdır.

Biraz fazla mı detaylara girdik ? Her neyse uygulamayı test etmek isteyen veya kullanmak isteyen ziyaretcilere alt kısımdaki buton aracılığı ile Google play linkini paylaşıyorum.

AZ Screen Recorder

Kullanımı konusunda bilgisi olmayan arkadaşlar için kısa notları alt kısımda paylaşıyorum.
Ekran kaydı uygulaması AZ Screen Recorder nasıl kullanılır?

  1. Ekran kaydını başlatmak için öncelikle indirdiğimiz uygulama ikonuna tıklayalım.
  2. Ardından hemen sol kısımda daha küçük bir ikon beliriyor, aynı şekilde o ikona da tıklayalım.
  3. Açılan sol kısımdaki küçük menüde kırmızı renkli video butonuna tıkladıktan sonra ekran kaydımız 3 den geriye doğru sayım ile başlıyor.
  4. Ekran kaydını durdurmak için ise kayan üst menüyü aşağı çekip ”Durdur” butonuna basmamız yeterlidir.
  5. Galeriye ulaşmak için ise sol kısımdaki saydam ikona dokunarak açılan küçük menüdeki galeri ikonuna tıklamamız yeterlidir.

Blog içerisinde her zaman herkesin işine yarayabilecek konuları özenle seçip ziyaretcilerimiz ile paylaşıyoruz. Bir sorun, öneri veya düşüncenizi paylaşmak isterseniz hemen alt kısımdaki yorum gönderme kutusunu kullanabilirsiniz.

Zaman ayırıp bloğu ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Umarım işinize yarar. bir paylaşım olmuştur.

Kaynak: Android Ekran Kaydı Uygulaması (Profesyonel)